Хуан Брунета има гол и асистенция, за да поведе Лига MX All-Stars над MLS All-Stars с 4-1
AP News | 2024-09-28 | 07:26:34

КОЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Хуан Брунета и Максимилиано Меза отбелязаха с една минута разлика през второто полувреме, и мексиканския Liga MX All-Stars победиха Major League Soccer All-Stars с 4-1 в MLS All-Stars в сряда вечерта.

Брунета (Тигрес) вкара в прехода в 68-ата минута, за да го направи 3-1 и постави Меза (Монтерей) скоро след това пред рекордната публика от 20 931 на Lower.com Field.

Това беше първата победа в Мача на звездите в MLS за Liga MX от три опита. MLS All-Stars спечелиха през 2022 г. и спечелиха с дузпи след равенство 1-1 година по-рано.

„Това беше невероятен мач“, каза треньорът на Liga MX Андре Жардин. „Имаше много играчи от високо ниво. Беше напрегнат мач. И двата отбора определено излязоха да играят. През второто полувреме те също излязоха с много страхотни имена. Бях малко изненадан. Беше малко трудно, особено през първите 15 минути, но трябваше да се адаптираме и в крайна сметка се получи страхотен мач.”

Имаше много големи имена на терена, но отсъствието на най-яркото и най-голямото помрачи малко блясъка на събитието. Лигата обяви в понеделник, че нападателят на Интер Маями Лионел Меси не е в състояние да играе поради увреждане на връзките на десния му глезен.

Шампионът от Световното първенство през 2022 г. се контузи, докато играеше за Аржентина при победата над Колумбия във финала на Копа Америка на 14 юли.

Феновете аплодираха, когато нападателите на Кълъмбъс комбинираха, за да изравнят мача с 1-ва победа 17-та минута, около минута след гола на Херман Бертераме (Монтерей) за Мексико с глава.

От левия фланг Диего Роси намери съотборника си от Крю Кучо Ернандес, който тичаше непокрит в средата на наказателното поле за изравнителен гол.

„Невероятно е за мен да вкарам пред домашните си фенове“, каза Ернандес .

Оусама Идриси (Пачука) направи 2-1 в 41-ата с удар от върха на наказателното поле.

MLS имаше два шанса да изравни в 63-ата, когато Рики Пуиг (Лос Анджелис Галакси) удари напречната греда, а след това Лука Орелано (Синсинати) бе отстранен при изчистване от голлинията от Унай Билбао (Тихуана).

Минути по-късно Лига MX постави мача извън обсега.

MLS призна възраждането на пазара на Кълъмбъс, като го награди с Мача на звездите. The Crew, чартърен член от 1996 г., бяха заплашени през есента на 2017 г. с преместване в Остин, Тексас, от тогавашния собственик Антъни Прекурт.

Масово движение, наречено Save the Crew, привлече международното внимание и помогна да се убеди Кливланд Собствениците на Браунс Джими и Дий Хаслам да купят отбора и да го запазят в Кълъмбъс.

Крю спечели MLS Cup през 2020 г. и 2023 г., достигна до финала на CONCACAF Champions Cup 2024 и отвори Lower.com Field през 2021 г., когато имаше 28 поредни разпродажби за мачове от MLS.

„Това показва на всички смелостта на собственика“, каза треньорът на Crew и MLS All-Stars Уилфред Нанси. „Слушайте, това е представяне на това, което е Колумб и страстта към футбола.“

Отборът на звездите имаше петима играчи на Crew. Към Ернандес и Роси се присъединиха халфът Дарлингтън Нагбе и защитниците Руди Камачо и Стивън Морейра.

MLS и Liga MX продължават съперничеството с началото на Купата на лигата в петък, всички 47 отбора ще се състезават във формат на Световното първенство, като мачът за шампионата е на 25 август. Ще има 77 мача в Съединените щати и Канада. Интер Маями е защитаващият титлата на Купата на лигата.